Deprecated: strip_tags(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/users/kajaki/public_html/index.php on line 260
Wakacje przez nas zorganizowane przyniosą Państwu miłe i niezapomniane wspomnienia!
Najszybszą formą złożenia zamówienia jest bezpośredni kontakt telefoniczny z firmą WODNIAK. + 48 502 534 565
W przypadku pojawienia się jakichkolwiek wątpliwości bądź w celu uzyskania dodatkowych wyjaśnień – wystarczy do nas zadzwonić
Spływy dla grup szkolnych i studenckich w ofercie wypożyczalni kajaków WODNIAK.
Spływy integracyjne dla firm (eventy) w ofercie wypożyczalni kajaków WODNIAK.
Interaktywna mapa dojazdu do siedziby wypożyczalni kajaków WODNIAK.
Wykaz kajaków, łodzi, canoe itp. stanowiących zasoby wypożyczalni kajaków WODNIAK.
Praktyczne porady dla osób wybierających się na spływ kajakowy
Płynąc szlakiem Rospudy nie wolno pominąć licznych atrakcji umiejscowionych wzdłuż szlaku spływu kajakowego. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji wartych zobaczenia i poznania. Dzięki temu etapy staną się jeszcze bardziej atrakcyjne i spływ kajakowy szlakiem Rospudy wzbogacony zostanie dodatkowo o wartości inne niż woda i kajaki.
Filipów , Matlak , Bakałarzewo , Raczki , Dowspuda , Święte Miejsce , Bagna Małoraczkowskie
Duża wieś gminna, w której zachował się układ przestrzenny z czasów lokalizacji miasta około 1570 roku.
Wieś gdzie odkryto najstarsze ślady pobytu człowieka na Suwalszczyźnie z okresu środkowej epoki kamiennej (7500 - 4000 lat p.n.e.).
Wieś nad rzeką Rospudą i jeziorem Sumowo. Miasto w XVI-XIX w. W miejscowym kościele ołtarz późnorenesansowy z końca XVI w. Układ urbanistyczny z XVI w., młyn wodny z I pół. XIX w.
Wieś nad rzeką Rospudą, miasto w latach 1558-1870. Założone na miejscu osady jaćwieskiej z III-IV n.e. Neogotycki kościół z 1767-1811 r przebudowany w stylu klasycystycznym przez Henryka Marconiego.
Ruiny pałacu Ludwika Michała Paca adiutanta Napoleona i jednego z przywódców Powstania Listopadowego. Obok pałacu rozpościera się przepiękny park, z rzadko spotykanymi gatunkami drzew.
Odbywa się tutaj każdego roku w sierpniu Festiwal Muzyki Celtyckiej.
Uroczysko na skraju Puszczy Augustowskiej nad Jeziorem Jałowe. Już od czasów pogańskich miejsce modłów i rytualnych posiłków. Dziś na uroczysku znajduje się drewniana kapliczka, kamienne krzyże wotywne, figurka Świątka. 24 czerwca każdego roku odbywają się tutaj odpusty.
Jeden z najcenniejszych kompleksów torfowiskowych w Polsce, miejsce występowania licznych rzadkich i chronionych gatunków roślin, a także cenna ostoja zwierząt. Przyrodnicza wartość wynika przede wszystkim z rozległości doliny oraz braku jakiejkolwiek ingerencji ze strony człowieka w jej stosunki wodne.
Występuje tu szereg rzadkich roślin, a wśród nich 35 gatunków podlegających ochronie prawnej - w tym ok. 20 przedstawicieli rodziny storczykowatych, 14 gatunków z Polskiej Czerwonej Księgi i 23 gatunki z polskiej "czerwonej listy".
Najcenniejszą roślin, jest miodokwiat krzyżowy ( Herminium monorchis ), posiadający tu jedyne stanowisko w Polsce.