Deprecated: strip_tags(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/users/kajaki/public_html/index.php on line 260
Wakacje przez nas zorganizowane przyniosą Państwu miłe i niezapomniane wspomnienia!
Najszybszą formą złożenia zamówienia jest bezpośredni kontakt telefoniczny z firmą WODNIAK. + 48 502 534 565
W przypadku pojawienia się jakichkolwiek wątpliwości bądź w celu uzyskania dodatkowych wyjaśnień – wystarczy do nas zadzwonić
Spływy dla grup szkolnych i studenckich w ofercie wypożyczalni kajaków WODNIAK.
Spływy integracyjne dla firm (eventy) w ofercie wypożyczalni kajaków WODNIAK.
Interaktywna mapa dojazdu do siedziby wypożyczalni kajaków WODNIAK.
Wykaz kajaków, łodzi, canoe itp. stanowiących zasoby wypożyczalni kajaków WODNIAK.
Praktyczne porady dla osób wybierających się na spływ kajakowy
Planując spływ kajakowy szlakiem Czarnej Hańczy nie wolno pominąć licznych atrakcji wartych zobaczenia, a rozmieszczonych wzdłuż szlaku. Umieszczenie ich w planach spływu kajakowego uatrakcyjni i wzbogaci każdy z etapów już i tak pięknego spływu kajakowego szlakiem Czarnej Hańczy.
Jezioro Wigry , Zespół poklasztorny kamedułów – Wigry , Śluza w Pniewie , Śluza w Gorczycy , Mikaszówka , Studzieniczna , Puszcza Augustowska , Kanał Augustowski , Stanice wodne na szlaku Czarnej Hańczy
Jest największym zbiornikiem wodnym na Suwalszczyźnie i oczywiście na szlaku Czarnej Hańczy zwany też Jaćwieskim Morzem. Odznacza się bogato rzeźbioną linią brzegową z licznymi zatokami, półwyspami i wyspami. Jezioro jest usiane wysepkami i podwodnymi dolinami. W jego okolicach położonych jest ponad 40 innych zbiorników wodnych.
Zbudowany na wyspie, do której prowadził wpierw most zwodzony zamieniony później na bardzo szeroką groblę. W skład poklasztornych budynków wchodzi m.in. cenny barokowy kościół, eremy - dawniej mieszkania dla zakonników surowej reguły, dziś pokoje gościnne. W zespole poklasztornym obecnie mieści się Dom Pracy Twórczej na Wigrach, który prowadzi restaurację z regionalną kuchnią.
Zbudowana w latach 1826 -1828 r śluza dwukomorowa. Przeprawa prze Śluzę w Paniewie trwa aż 30 minut, śluzy niwelują różnicę poziomu wód wynoszącą 6,5 metrów.
Do tego miejsca dopłynął Jan Paweł II w 1999 r. Z tego też powodu została odnowiona w 2000 r Dla upamiętnienia jego obecności w tym miejscu, postawiono obok śluzy pomnik.
Znajduje się tu drewniany, jednonawowy kościół pod wezwaniem św. Marii Magdaleny. Zbudowany jest w tradycyjnym stylu. Sam budynek posiada dwie wieże, a obok obejrzeć można dzwonnicę oraz figurkę Matki Boskiej. Charakterystyczną cechą Mikaszówki i okolic jest wielka liczba mieszkających tu bocianów, a co za tym idzie - bocianich gniazd.
Sanktuarium Maryjne. Kaplica w kształcie rotundy została zbudowana na wyspie przez budowniczych Kanału Augustowskiego i osadzona na 64 dębowych palach. Na wyspie dla upamiętnienia pobytu Jana Pawła II w 1999 r. wystawiono w rok po jego wizycie pomnik z brązu. W letniskowej wsi zabytkowy drewniany kościółek.
Jest największym obszarem leśnym Polski i jednocześnie niezwykle atrakcyjnym. Aż 17 procent, to starodrzewy - drzewa ponad 120 -letnie powstałe z naturalnego odnowienia. Należą do najzdrowszych w Polsce.
Na terenie puszczy liczne rezerwaty, ostoje dzikiej zwierzyny i ptactwa.
Unikatowy zabytek dziewiętnastowiecznej inżynierii hydrotechnicznej. Obecnie trwają zabiegi o wpisanie go na listę światowego dziedzictwa. Jest zabytkiem w skali europejskiej, pomnikiem klasy "0", który kandyduje do wpisania na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Wyjątkowość kanału augustowskiego wynika z doskonałego zharmonizowania się obiektu technicznego z przyrodą oraz niespotykany gdzie indziej urozmaicony krajobraz jego otoczenia.